+ VLOŽIT NABÍDKU

Jak hledat bydlení přes Studentreality.cz

Zadáš si město kde chceš bydlet


1
Můžeš napsat i kontrétnější lokalitu, třeba městskou část nebo přímo ulici. Místo můžeš samořejmě kdykoli změnit.

Zobrazí se Ti všechny nabídky


2
Nabídky bydlení se zobrazují podle aktuálnosti. Čím výš se inzerát zobrazuje, tím je novější a je větší pravděpodobnost, že Tě někdo v jednání s majitelem nepředběhne. Pravidelně kontrolujeme aktuálnost inzerátů a ty neplatné odstraňujeme.

Vyfiltruješ si bydlení na míru


3
V levém sloupci si uprav parametry podle toho, jaké chceš mít bydlení. Nastav si cenu, počet osob, typ nemovitosti a zda hledáš spolubydlení, pokoj, nebo celý byt či dům. Čím více toho vyplníš, tím konkrétnější nabídky se Ti zobrazí.

Klikneš na nabídku, která tě zaujala


4
Dostaneš se na její detail, kde se dozvíš všechny podrobnosti. Prohlédni si fotky, vybavení bytu, dispozici bydlení. U některých bytů je dostupná virtuální prohlídka. Podívej se, od kdy je bydlení volné, jaká je výše kauce a zda budeš mít nějaké spolubydlící.

Pokud se Ti byt líbí, napíšeš majiteli


5
Na základě zprávy a Tvého profilu se majitel rozhoduje, zda Ti odpoví a nabídne Ti u něj bydlet. Majitel se ze všech příchozích zpráv rozhoduje, kterou konverzaci odemkne a kterou ne. Proto je důležité, abys do zprávy a do profilu napsal/a co nejvíce informací o Tvých požadavcích na bydlení. Napiš také nějaké informace o sobě, např. jakou školu studuješ, zda máš zvíře, jsi nekuřák či jestli jezdíš na víkendy domů, zkrátka vše, co může majitele přesvědčit, aby Ti odpověděl.

Zaregistruješ se


6
Pokud nejsi přihlášený do svého účtu na Studentreality, vytvoř si u nás profil přes svůj email. Registrace Ti může připadat zbytečná, ale díky ní můžeme vyloučit pochybné majitele i nájemníky a zajistit tak, aby se na webu pohybovali jen solidní lidé.

Čekáš na odpověď


7
Majitel Ti může napsat odpověď přes Studentreality, kterou uvidíš mezi svými doručenými zprávami. Domluv se s ním na prohlídce a případně na dalších podrobnostech. Pokud je bydlení již osazeno, přijde Ti informační zpráva.

Podepíšeš smlouvu


8
Nezapomeň, že ústní dohoda nic neznamená, vždy musíš podepsat smlouvu ve dvou vyhotoveních - jednu si necháš ty a jednu majitel bytu. Zkontroluj si také, zda je ve smlouvě napsané to, na čem jste se dohodli.

A bydlíš!


9